Praktické Info

UBYTOVANIE

CAMP S KAMENNÝMI SPRCHAMI

Pre návštevníkov festivalu ponúkame ubytovanie v stanovom mestečku s dostupnými sprchami vo vynovenej telocvnični  neďalekej školy vzdialenej len pár minút chôdze od areálu festivalu. Nemusíte nič riešiť, stačí si kúpiť celofestivalový alebo jednodňový lístok, do ktorého automaticky spadá i miesto pre váš stan.

Stanové mestečko aj telocvičňa budú strážené počas celého festivalu. 

Okrem festivalového ubytovania upozorňujeme i na možnosť samostatného bookingu v Bytči:
Penzión Royal
Ubytovňa Fénix
Koliba na vršku
Apartmány Bytča

alebo v okolí:
Hotel Garni – Považská Bystrica
Apartmány Súľov
Penzión Štefánik – Súľov
Hotel Slovakia – Žilina
Hotel Dubná skala – Žilina
Hotel Polom – Žilina
Old Town Loft – Žilina

DOPRAVA

Autom

V Bytči sa nestratíte. Výhoda malého mesta je, že je všetko za rohom. Autom sa teda môžete dopraviť až k areálu festivalu, ktorý bude na Štefánikovej ulici. Parkovanie je možné na priľahlých uliciach.

Spolujazda – V prípade ak máte voľné miesto vo svojom aute neváhajte napísať príspevok do facebookovej stránky podujatia. Radi vám vašu ponuku zverejníme.

Vlakom a autobusom
Zo smeru Bratislava a smeru Košice –>

Z Bratislavy i z Košíc premáva hlavná linka ŽSSK so zastávkou v Žiline a v Považskej Bystrici. Z oboch miest jazdia prípojné autobusy alebo osobné vlaky do Bytče v krátkych intervaloch. (Upozornenie: Keby sa rozhodnete ísť osobným vlakom do Bytče upozorňujeme, že mesto Bytča nemá vlakovú zástavku priamo v centre, ale v dedine Hrabové odkiaľ si budete musieť zobrať dodatočný autobus do Bytče.)

Zo smeru Praha –>
Z Prahy premáva linka so zastávkou v Žiline. Odtiaľ jazdia prípojné autobusy do Bytče.

Aby nedošlo ku komplikáciám odporúčame využiť autobusovú dopravu. Autobusová stanica sa v Bytči nachádza pár stoviek metrov od areálu festivalu. Stačí prejsť okolo Billy a dole ulicou.

Odporúčame priniesť si mestskú formu dopravy – bicykel, kolobežku… Bytča je na to vďačným miestom (aj napriek absencii cyklotrás).

AREÁL A STAGE

KAM V BYTČI A OKOLÍ

Okolie Bytče ponúka viacero možností a rôzne aktivity. Prívlastok potencionálneho turistického eldoráda mu nepatrí len tak. Čítaj nižšie.

Suľov

Vo vzdialenosti 10km sa od festivalového areálu nachádza turistická oblasť Súľovských skál. Tie poskytujú viaceré horolezecké cesty (všetkých obťažností) alebo možnosti na náročnejšie či ľahšie výlety (Hrad, Patúch, Čierny potok).

Javorníky

Smerom na sever od Bytče nájdete rozľahlé pohorie Javorníkov. V nich nájdete pestré cestičky, mohutné lesy alebo ukryté skanzeny. Odporúčame zájsť na Kasárne, Semeteš alebo Greguše.

Kúpanie

V Bytči nájdete i malé kúpalisko. K spestreniu ale odporúčame navštíviť prírodné kúpalisko v Kotešovej. Aj napriek tomu, že ide o štrkovisko ponúka čistú vodu, príjemné brehy a možnosť parkovania v blízkosti.

DOBROVOĽNÍCI

Poď do toho s nami a vyplň formulár.