O festivale

14.-15.6./ Žilina - hudobný festival

Hviezdne noci v Žiline! Rovnaký región, väčšie možnosti. Premiérové uvedenia interpretov zo sveta i Československa. Hviezdne noci presúvajú milovaný mestský festival po takmer dekáde premien a transformácií do hlavného mesta regiónu. Program pozýva návštevníkov na festivalové prebúdzanie sa do leta s pestrým výberom súčasnej hudby na trase Nigéria, Londýn, Žilina. 

 

∞ trap – jazz – punk – rap – folk ambient – dance music – hyperpop – organ – drone – pop ∞

 

„Hviezdne noci sa v novom prostredí budú opäť sústrediť na prepojenie programu s aurou jednotlivých priestorov, ktoré sľubujú dobrodružný rozmer. Spájame sily s kultovými centrami Nová Synagóga a Stanica-Záriečie, aby sme žilinské podlahy a stropy naplnili tancom, hlukom a spoločnými zážitkami. Poďte do toho s nami!“

O nás

Hviezdne Noci sú kolektív a platforma so zázemím v Bytči. Od svojho vzniku sa zameriava na kultúrny rozvoj regiónu a otváranie nových perspektív na periférií. So začiatkom vo filmovom klube sa postupne cez multižánrový festival koncept kolektívu pretransformoval do kultúrneho centra Hviezdne noci sídliaceho v priestoroch Ladovne. V súčasnosti platforma rozširuje svoje aktivity mimo rodného mesta. Jedným z týchto krokov vpred je práve sťahovanie titulného projektu do hlavného mesta regiónu, do Žiliny.